דוח מסכם ומטריד של EHHI

מחקר חדש של ארגון סביבה ובריאות האדם מראה הוכחות להשפעות המזיקות של עשן עצים

מחקר חדש שנערך על ידי Environment and Human Health, Inc. מראה ממצאים לגבי נזקים הנגרמים על ידי עשן עצים.

עשן עץ מהווה סכנה חמורה לבריאות האדם. הוא מוכר כגורם וכמחריף מחלות ריאה רבות ומחלות לב. מחלות אלה הן הגורם העיקרי לתמותה בארה"ב.

למרות עדויות מדעיות משכנעות של סיכונים בריאותיים, רוב הממשלות לא הצליחו ביעילות להסדיר את הטיפול בשריפת עצים, עשן עצים מהווה מהווה כיום כמעט 30 אחוזים של זיהום חלקיקים באוויר במספר אזורים עירוניים בחודשי החורף. "לחלקיקים הכלולים בעשן עץ יש השפעה שלילית חזקה על בריאות האדם ויכולים לגרום למחלות ריאה, לאירועים לבבים  ולסרטן", אמר פרופ 'ג'ון וורגו מאוניברסיטת ייל, המחבר הראשון של דו"ח זה. "השפעות בריאותיות אלו עלולות להתרחש ברמות זיהום אוויר הנמצאות הרבה מתחת למופיע בתקנים הרגולטוריים". מרכיבי עשן עץ כוללים לפחות חמש קבוצות כימיות המסווגות כמסרטנות ידועות על ידי הסוכנות הבינלאומית לחקר הסרטן (IARC). עשן עץ מכיל כימיקלים נוספים המסווגים על ידי IARC כחומרים מסרטנים אפשריים, ולפחות 26 כימיקלים הרשומים על ידי הסוכנות להגנת הסביבה בארה"ב (EPA) כמזהמי אוויר מסוכנים.
עשן עץ מכיל רבים של אותם כימיקלים כמו עשן סיגריה. נראה שהחשיפה לעשן עצים  גדלה, ככל שיותר אנשים שורפים עץ בתוך או ליד בתיהם.
שריפת עצים גדלה ב -25 השנים האחרונות, עם אנשים באמצעות אח אחורי, בורות אש, ארובות, ומנגלים.
שריפת העצים מתרחשת לעתים קרובות באזורים שבהם הבתים קרובים זה לזה, ולכן עשן העצים נכנס לעתים קרובות לבתי השכנים.
היכולת של חלקיקים וגזים עדינים מאוד להיכנס לתוך הבתים למרות שהמקור מחוץ לבית  מתועדת היטב, ואלה ששרפו באופן שגרתי עצים צריכים להיות ערניים כי הם לא מזהמים את הבתים שלהם, כמו גם את הבתים של שכניהם.
הדוח הזה מספק סקירה מקיפה של ההשפעות הבריאותיות הקשורות החשיפה האנושית לעשן עצים.
הוא גם בוחן את המאמצים של המדינה וממשלות מקומיות כדי להפחית את פליטת עשן עץ. הדו"ח מסתיים עם המלצות לכל רמות הממשל, כמו גם ליחידים, על איך להפחית את החשיפה של פליטת עשן עץ. "הדו"ח מסכם כי הסיכונים הבריאותיים הקשורים לחשיפות עשן עץ הם חמורים, והם צריכים להיות מוסדרים טוב יותר אם בריאות הציבור הוא להיות מוגן", אמרה ננסי אלדרמן, נשיאת הארגון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *